Mixtape.

Laatste posts

Kattukfm

Week van de Open Repetities bij DVS

In de week van 3 februari organiseert de Chr. Muziekvereniging DVS een speciale week vol open repetities. Deze zijn toegankelijk voor muzikanten die graag een keer willen meespelen met één van de onderdelen van de bekende Katwijkse band. Op dinsdagavond 4 februari opent de Marchingband, woensdagavond 5 februari is DVS on Stage aan de beurt en op zaterdagmorgen 8 februari staan de deuren open bij de leerlingen Algemene Muzikale Vorming van DVS Junioren. Locatie: Clubgebouw DVS aan de Nieuwe Duinweg 51 in Katwijk, deelname is gratis.

Bestuurslid Jan van Duijn, verantwoordelijk voor DVS on Stage, vertelt uitgebreid over wat de bezoekers kunnen verwachten. “Tijdens de open repetities willen we muzikanten de gelegenheid geven om kennis te maken met onze vereniging. De orkesten komen natuurlijk vaak in het nieuws naar aanleiding van mooie optredens en grote evenementen. Het lijkt er dan soms op dat dit voor muzikanten iets onbereikbaars is. Maar niets is minder waar. Muzikanten die naar de open repetities komen zullen merken dat we een grote maar warme vereniging zijn waar je op een leuke manier je hobby kunt uitoefenen!”.

Marchingband
De Marchingband trapt af op dinsdagavond 4 februari. Van Duijn: “De muzikanten die zich aanmelden voor deze repetitie komen uit het hele land en spelen al vaak bij een orkest. De Marchingband speelt op het hoogste niveau in Nederland en de muzikanten kunnen proeven of ze qua niveau kunnen aansluiten. De open repetitie is ook een ideaal moment waarop oud-leden van de Marchingband weer kunnen instromen. Na een pauze van een aantal jaren zouden zij zich weer kunnen laten zien.”

DVS on Stage
Voor muzikanten die het intensieve programma van de Marchingband niet meer past biedt DVS on Stage een aantrekkelijk alternatief. Jan van Duijn:  “We bestaan nu uit ongeveer 40 muzikanten, mannen en vrouwen, en treden alleen zittend op. De bezetting is in de stijl van de Marchingband, aangevuld met drums en elektrische gitaar. De muziek is swingend, met ook veel popmuziek, denk aan de Beegees, Pink Floyd en Queen. Niet te vergeten ook nederpop, onze Hazes-medley met zang van één van onze eigen muzikanten valt erg in de smaak bij het publiek”.

Waarom kiezen muzikanten juist voor DVS on Stage? Van Duijn weet het wel: “Aan de ene kant willen onze leden niet meer een druk programma zoals bij de Marchingband, aan de andere kant zie je bij andere zittende orkesten maar een enkel optreden per jaar. DVS on Stage heeft niet iedere week een optreden maar wel een leuk aantal door het jaar heen inclusief wat vaste pareltjes. In het voorjaar bijvoorbeeld de Kattukse Maestro waarbij het orkest wordt gedirigeerd door bekende Katwijkers. In het najaar hebben we het Festival on Stage waarbij het clubgebouw wordt omgetoverd tot een theater waarin DVS on Stage wordt begeleid door zangers en strijkers en met meerdere artiesten een avondvullend programma biedt. Daarnaast zit je midden in het bruisende verenigingsleven van DVS, waar altijd iets is te doen. Afgelopen jaar werkten we mee aan de Jubileumtaptoe 65 jaar DVS en ook dit jaar komt er weer een prachtig evenement in het kader van 40 jaar DVS Junioren”.

Nieuwsgierige muzikanten zijn dus van harte welkom op woensdagavond 5 februari. Van Duijn: “Alle instrumenten zijn welkom, trompet, trombones, baritons en ook voor drums en elektrisch gitaar zoeken we nog aanvulling. Liefst even aanmelden via info@dvskatwijk.nl zodat we zeker weten dat we een instrument voor je klaar hebben staan als je die zelf niet hebt. Je ontmoet leuke mensen en zult een heerlijke avond beleven!”.

Algemene Muzikale Vorming Junioren
De Junioren van DVS hebben door het jaar heen verschillende momenten waarop de jongste jeugd kan starten bij de vereniging. Tijdens de week van de open repetities op zaterdag 8 februari kunnen alle jongens langkomen om spelenderwijs kennis te maken met instrumenten. Verder mogen zij spelen op de bijzondere boomwhackers, dat zijn gekleurde buizen met elk een eigen toon, en samen een mini-orkest vormen. Ook hier geldt: aanmelden is handig op, maar niet verplicht. De ochtend begint om 10.00 uur.

 

 

 

Geschreven door: Redactie

Geen commentaar

Laat een antwoord achter